Počet položek: 0 0 CZK

SPIRIT 9,5mm 40m red/white

kliknutím zvětšíte
SPIRIT 9,5mm Ocún
SPIRIT 9,5mm OcúnSPIRIT 9,5mm OcúnSPIRIT 9,5mm Ocún
Vyberte variantu:
ks
Kód:04367-40r
Výrobce:Ocún
Cena s DPH : 3 090 CZK
DPH:21 %
Dostupnost:do týdne ( 40m red/white )
Záruční lhůta : 24 měsíců
Dobírka: 35,- Kč
Poštovné: 140,- Kč
Vynikající lano pro všestranné lezce - optimální průměr, nízká hmotnost a dlouhá životnost.

Lano Ocún Spirit 9,5 se díky svému průměru, nízké hmotnosti a dlouhé životnosti stalo velmi oblíbeným lanem všestranných a výkonnostních lezců, kteří ho používají v létě jak na skále, tak i v zimě na ledu. Mezi další velké přednosti patří i nízká rázová síla, díky které budou vaše pády do lana měkčí. 

 • Nízká rázová síla
 • Dlouhá životnost
 • Impregnace bez použití PFC
 • Nulový posun opletu

Technické parametry

 • Průměr lana: 9,5 mm
 • Statické prodloužení: 5,7 %
 • Hmotnost: 60 g/m
 • Dynamické prodloužení: 38 %
 • Počet UIAA pádů: 9
 • Uzlovatelnost: 0,8
 • Max. rázová síla: 7,4 kN
 • Délka (M): 40,50, 60, 70, 80

 

Tepelná úprava jednotlivých pramenů jádra dává lanu jeho dynamické a mechanické vlastnosti.

Snížení tření mezi jednotlivými prameny jádra dosahujeme jejich tepelnou úpravou. Celé jádro díky této proceduře dosahuje vyšší elasticity. Tepelná úprava jednotlivých pramenů jádra zlepšuje vzájemné působení pramenů jádra a ve výsledku i mechanické a dynamické vlastnosti celého lana.

HEAT SHEATH TREATMENT

Finální tepelná úprava opletu zajistí kompaktní pružnost a příjemné manipulační vlastnosti.

Tepelná stabilizace a optimální vybalancování pružnosti jádra a opletu je standardním ošetřením, které u všech lan Ocún zajišťuje kompaktní pružnost a příjemné manipulační vlastnosti.

MIDPOINT MARKING

Každé lano Ocún má barevně označený střed pro snazší organizaci slaňování.

Každé lano Ocún má ve středu své délky barevně označený 8 cm dlouhý úsek. Použité barvivo nemá škodlivé účinky na materiál opletu ani nezpůsobuje změnu mechanických vlastností lana. Ke každému novému lanu je přiložen marker pro možnost obnovení značení středu nebo označení jeho nové polohy v případě zkracování uživatelem.

DRY AND PROTECT SHEATH COATING

Permanentní ochrana opletových vláken vytváří bariéru proti vodě a nečistotám.

Každé naše lano má permanentní PFCFree ochrannou vrstvu, která vytváří bariéru proti vodě a brání pronikání nečistot k jeho jádru. Tato ochranná úprava vláken zároveň snižuje jejich tření a zvyšuje mechanickou odolnost opletu. Ve výsledku prodlužuje životnost celého lana.

SUPER TENSION CONTROL

Důkladná kontrola napětí vláken při zpracování příze ručí za dokonale vybalancované napětí v plném průřezu lana.

Ocún věnuje mimořádnou pozornost kontrole napětí vláken při procesu zpracování příze a pletení. Tato technologická kázeň zajišťuje lanům Ocún dokonale vybalancované napětí v plném průřezu lana. Díky precizní konstrukci dosahují naše lana vynikajících výsledků v oblasti součinnosti jádra a opletu a při měření normativních parametrů (hmotnost, počet pádů, rázová síla atd.).

COLOUR LENGTH MARKING

Každé lano Ocún má na jednom konci barevné označení příslušné délky – to přispívá preventivní bezpečnosti při práci s ním.

Lana Ocún mají viditelné označení délky. Jeden konec lana je vždy barevně označený barvou zvolenou pro příslušnou délku (50m/žlutá, 60m/modrá, 70m/zelená, 80m/fialová). Tato standardizace značení délky lana přispívá k preventivní bezpečnosti při jištění a slaňování, kde je znalost délky lana důležitá. V případě potřeby zkracování lana uživatelem je každé lano vybaveno náhradní etiketou s šedou kontrolkou a volným polem pro označení individuální délky.

DOUBLE END MARKING

Konce všech lan jsou různě barevně označeny, aby se daly snadno navzájem rozeznat a rovnoměrně se opotřebovávaly.

Oba konce lana jsou opatřeny odolnou vícevrstvou etiketou, která je nositelem povinného značení (výrobce, norma, certifikace, rok výroby, typ, model, průměr a délka) a skrytého sériového čísla pro zpětnou dohledatelnost původu lana. Oba konce mají navzájem odlišné barevné označení, které usnadňuje jejich identifikaci – je tak možné snáze střídat aktivní konce lana a zajistit rovnoměrné opotřebení každého z nich.  

UNIQUE NUMBER

Umožňuje přesný dohled nad výrobním procesem a kvalitou každého lana. Unikátní číslo je uvedeno na koncovkách, obalu i deníku každého lana.  

PFC FREE

Neobsahuje fluorované uhlovodíky C8, které jsou toxické a v přírodě nerozložitelné.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace