Počet položek: 0 0,- CZK

GURU 10mm 40m violet

kliknutím zvětšíte
GURU 10mm Ocún
GURU 10mm Ocún GURU 10mm Ocún GURU 10mm Ocún GURU 10mm Ocún GURU 10mm Ocún
Vyberte variantu:
ks
Kód:04181v
Výrobce:Ocún
Cena s DPH : 2 890,- CZK
DPH:21 %
Dostupnost:do týdne ( 40m violet )
Záruční lhůta : 24 měsíců
Dobírka: 35,- Kč
Poštovné: 140,- Kč
Lano s dlouhou životností - vhodné pro nácviky cest, kde se často padá, i jako tréninkové lano na stěnu.

Ocún Guru 10 je trvanlivé lano vhodné pro široké spektrum lezeckých aktivit včetně pravidelného tréninku na stěně, díky vysokému počtu normovaných pádů je take vhodné k nácviku těžkých cest, kde se hodně padá. Guru je lano určené pro lezce, kteří ocení nadstandardní pocit bezpečí. Průměr 10 mm je zárukou dlouhé životnosti a skvělé manipulace. 

K dispozici je ve dvou barvách - blue a violet, konkrétní barvu uveďte prosím v poznámce.

  • Vysoká odolnost
  • Velký počet normovaných pádů
  • Nulový posun opletu
  • Impregnace bez použití PFC
  • Komfortní manipulace
  • Rope marker a náhradní koncovky jsou součástí balení

Technické údaje:

Hmotnost 65 g/m
 
Počet pádů UIAA 11
 
Rázová síla 8,3 kN
 
Dynamické prodloužení 34 %
 
Statické prodloužení 7,9 %
 
Uzlovatelnost 0,8
 
Podíl opletu 32 %
 
Typ lana Jednoduché
 
Průměr lana 10 mm
 
Typ
EN 892+A1
UIAA 101
 
Konstrukce 40
 
 
 

Tepelná úprava jednotlivých pramenů jádra dává lanu jeho dynamické a mechanické vlastnosti.
Snížení tření mezi jednotlivými prameny jádra dosahujeme jejich tepelnou úpravou. Celé jádro díky této procedure dosahuje vyšší elasticity. Tepelná úprava jednotlivých pramenů jádra zlepšuje vzájemné působení pramenů jádra a ve výsledku i mechanické a dynamické vlastnosti celého lana.  

Finální tepelná úprava opletu zajistí kompaktní pružnost a příjemné manipulační vlastnosti.
Tepelná stabilizace a optimální vybalancování pružnosti jádra a opletu je standardním ošetřením, které u všech lan Ocún zajišťuje kompaktní pružnost a příjemné manipulační vlastnosti.

Kroucená vlákna opletu zaručují permanentní ochranu a zabraňují vnikání vlhkosti a špíny.
Všechna lana Ocún mají permanentní ochrannou vrstvu bez obsahu PFC, která zabraňuje vniknutí vody a nečistot do jádra lana. Tato ochranná úprava vláken také snižuje tření a zvyšuje mechanickou odolnost výrobku. Výsledkem je prodloužení životnosti celého lana. Neobsahuje toxické a v přírodě nerozložitelné fluorokarbony C6 a C8.

Důkladná kontrola napětí vláken při zpracování příze ručí za dokonale vybalancované napětí v plném průřezu lana a eliminuje posun opletu.
Ocún věnuje mimořádnou pozornost kontrole napětí vláken při procesu zpracování příze a pletení. Tato technologická kázeň zajišťuje lanům Ocún dokonale vybalancované napětí v plném průřezu lana. Díky precizní konstrukci dosahují lana Ocún vynikajících výsledků v oblasti součinnosti jádra a opletu a při měření normativních parametrů (hmotnost, počet pádů, rázová síla, nulový posuv opletu, atd.).

Každé lano Ocún má barevně označený střed pro snazší organizaci slaňování.
Každé lano Ocún má ve středu své délky barevně označený 8 cm dlouhý úsek. Použité barvivo nemá škodlivé účinky na materiál opletu ani nezpůsobuje změnu mechanických vlastností lana. Ke každému novému lanu je přiložen marker pro možnost obnovení značení středu nebo označení jeho nové polohy v případě zkracování uživatelem.

Každé lano Ocún má na jednom konci barevné označení příslušné délky - to přispívá preventivní bezpečnosti při práci s ním.
Lana Ocún mají viditelné označení délky. Jeden konec lana je vždy barevně označený barvou zvolenou pro příslušnou délku (40 m žlutá, 50 m modrá, 60 m oranžová, 70 m zelená, 80 m fialová a 100 m růžová). Tato standardizace značení délky lana přispívá k preventivní bezpečnosti při jištění a slaňování, kde je znalost délky lana důležitá. V případě potřeby zkracování lana uživatelem je každé lano vybaveno náhradní etiketou s šedou kontrolkou a volným polem pro označení individuální délky.

Konce všech lan jsou různě barevně označeny, aby se daly snadno navzájem rozeznat a rovnoměrně se opotřebovávaly.
Oba konce lana jsou opatřeny odolnou vícevrstvou etiketou, která je nositelem povinného značení (výrobce, norma, rok výroby, typ, model, průměr a délka) a skrytého sériového čísla pro zpětnou dohledatelnost původu lana. Oba konce mají navzájem odlišné barevné označení, které usnadňuje jejich identifikaci – je tak možné snáze střídat aktivní konce lana a zajistit rovnoměrné opotřebení každého z nich.

Každé jednotlivé lano má své unikátní číslo, které se neopakuje.
Číslo není závislé na délce ani typu lana. Díky tomuto číslu, které je vždy zaznamenáno během výroby lana, je možní přesně dohledat výrobní historii všech materiálů a strojního zařízení. Pokud je třeba dohledat k určitému lanu jeho historii, unikátní číslo se o to postará. Je uvedeno na obalu, návodu a také každé koncovce lana a to i těch náhradních.

Nemáte nastavenou adresu FaceBook stránky admin / nastavení / předvolby / ostatní / FaceBook URL webu

Copyright © koubaclimbing.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© koubaclimbing.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace